5 שאלות לשאול את היהלומן בחנות לפני קניית טבעת אירוסין

הגעתם לרגע המרגש של רכישת הטבעת, אתם נכנסים לחנות התכשיטים, עומדים פעורי עיניים מול כל המבחר ועכשיו צריכים להחליט מה לרכוש. אבל לפני שאתם בוחרים טבעת, יפה ככל שתהיה, חשוב לשאול את היהלומן את 5 השאלות הבאות.

השירות שאחרי הרכישה

אתם הולכים לרכוש טבעת יקרה במיוחד שצריכה להחזיק שנים על גבי שנים – אבל מה קורה אחרי שאתם יוצאים מהחנות? בררו מראש האם יש אחריות/ביטוח לטבעת ולכמה זמן, וכן האם החנות מבצעת טיפולי תחזוקה ופוליש ומה המחיר.

4 ה-C של היהלום

אחד הדברים שחשוב לבדוק כאשר רוכשים טבעת אירוסין – אם היא משובצת ביהלום, כמובן – הוא ארבעת ה-C. ארבעת ה-C מייצגים את החיתוך, הצבע, הצלילות והקראט של היהלום, והשילוב שלהם יחד קובע את הערך שלו. חשוב שהיהלומן יסביר לכם את התכונות של היהלום כך שתכירו אותו היטב.

תעודה גמולוגית

לפני שרוכשים את הטבעת, חשוב לבקש את התעודה הגמולגית של היהלום. התעודה הזו מפרטת את התכונות השונות של היהלום או אבן החן, בין היתר את 4 ה-C של הסעיף הקודם. אם היהלום קטן, אפשר להסתפק בתעודה גמולוגית החתומה על ידי גמולוג מטעם החנות, בעוד אם מדובר ביהלומים גדולים יותר כדאי לוודא שהיא מלווה בתעודה ממכון גמולוגי חיצוני. התעודה הזו מבטיחה את איכות, ערך וביטחון הקניה.

טיב המתכת

מעבר ליהלום/אבן החן, ישנה גם הטבעת עצמה, והמתכת שלה – בין אם זהב (בכל צבעיו), פלטינום, כסף ועוד. חשוב לוודא מה טיב המתכת, האם ניתן להגדיל/להקטין את הטבעת, מה התחזוקה הנדרשת למתכת, וכן וודאו שישנם Hallmarks, אותם סימנים קטנים שמסמלים את איכות המתכת.

שינויים בטבעת

מה אם הכלה העתידית לא תאהב את הטבעת? זה מקרה שעלול לקרות, לצערינו הרב, ולכן חשוב לשאול את היהלומן האם ניתן לבצע שינויים בטבעת ולשדרג אותה, ואפילו להחליף במידת הצורך.

אודות המחבר

השארת תגובה