שיבוץ אבני חן בטבעת אירוסין – הכירו את אבני החן

התרגלנו שטבעות אירוסין מגיעות עם יהלומים משובצים, אבל האם זאת באמת הדרך היחידה? אבני חן בטבעות אירוסין מוסיפות צבע, ייחודיות ואופי שפשוט לא נמצא בטבעות יהלום "רגילות". תוכלו לעצב טבעת אירוסין עם אבן חן בלבד, או לשלב אותה עם יהלומים קטנים. מה שלא תבחרו, כדאי שתכירו את אבני החן המוכרות ביותר!

ספיר

ספיר היא אבן חן יפייפיה, אשר צבעה הטבעי הנפוץ הוא כחול, אך היא מגיעה בקשת רחבה של צבעים נוספים כמו לבן, צהוב סגול או ירוק. אבן ספיר היא אבן נפוצה ופופולרית, ויש לה ערך גבוה מאוד; מדובר על אבן מהממת שתשתלב נפלא בטבעת אירוסין.

רובי/אודם

אבן חן אדומה, מהיקרות שבאבני החן. היא לא נוצצת כמו יהלום, אך יש לה זוהר מרהיב, עד כי בעבר הרחוק הייתה אמונה כי בלב האבן בוערת אש. טבעת אירוסין משובצת ברובי מתאימה לנשים לוהטות ומלאות באנרגיה, שתמיד בולטות בשטח.

ברקת/אמרלד

הברקת היא אבן חן בצבע ירוק, ונחשבת לאבן יפייפיה ויוקרתית. הברקת היא אבן עמידה שמאוד קשה לשרוט וללטש, ולכן ישנה צורת חיתוך מיוחדת – חיתוך אמרלד. חיתוך אמרלד הוא חיתוך ריבועי או מלבני עם שיפועים מדורגים ופינות קטומות. החיתוך הזה מבליט את יופיה של האבן.

אחלמה/אמטיסט

אמטיסט הוא מינרל ממשפחת הקוורץ. היא נוצרת מגבישיות בתוך גושי סלע ויש לה כמה צבעים – מסגול עמוק, כחול ואדום, דרך גוון ורדרד, צהוב ועוד. בעבר נחשבה לאבן יקרה מאוד, כמו יהלום או ספיר, אך התפוצה הנרחבת שלה איבדה מערכה. עדיין, מדובר על אבן יפייפיה ומיוחדת.

טופז

טופז הוא מנרל. בצורתו הטהורה הוא שקוף לגמרי, אבל זיהומים שונים מוסיפים לו גוונים נוספים, וגוון הטופז המוכר ביותר הוא צהוב. באמצעות הוספה של כימיקלים שונים הוא מקבל צבעים אחרים. הטופז הוא אבן מוכרת מאוד ואהובה בעולם התכשיטים.

סיטרין

אבן חן מיוחדת מאוד בגוון ענבר. מדובר על אבן חן שנדיר מאוד למצוא בצורתה הטבעית, ולכן מרבית אבני הסיטרין שנמצא אלו אבנים מלאכותיות, או אמטיסט שחומם (מה שנקרא אמטרין). הסיטרין היא אבן פופולריות מאוד בטבעות.

אודות המחבר

השארת תגובה