מה זאת תעודה גמולוגית ולמה זה חשוב?

אם התחלתם לחפש אחר טבעת אירוסין או כל תכשיט שכולל יהלומים או אבני חן יקרות, בטח נתקלתם במושג "תעודה גמולוגית". מה זו תעודה גמולוגית? המאמר הבא יסביר לכם כל מה שצריך לדעת!

תעודה גמולוגית היא תעודה שמגיעה עם היהלום או אבן החן, והיא למעשה סוג של חותמת המתעדת את ערך היהלום, ואפשר להתייחס אליה גם כתעודת הזהות של היהלום. היא כוללת פרמטרים שונים של היהלום, כמו משקל, ניקיון וצבע. לעתים תמצאו גם פרמטרים נוספים כמו סוג האבן, חיתוך היהלום, סימטריה וכדומה, שכן יש תעודות גמולגיות מפורטות יותר מאחרות.

ישנם כספר מכונים גמולגים מוכרים בעולם, שהם מכונים חיצוניים ובלתי תלויים בבית העסק. המכון המוכר ביותר הוא GIA, שהיא המעבדה הגמולוגית הגדולה בעולם עם סניפים בארה"ב ושולחות ברחבי העולם. בדרך כלל, יהלומים שמגיעים עם תעודה של ה-GIA הם מאוד יקרים, שכן ה-GIA הוא מכון שמקפיד מאוד על הדירוגים שלו. מכונים בינ"ל נוספים הם ה-AGS, IGI ועוד.

מומלץ להצטייד בתעודה השייכת לאחד מהמכונים האלו, שכן הם אמינים וסחירים. אם אתם רוכשים יהלומים קטנים יחסית (קטנים מ-0.4 קראט, בדרך כלל) אפשר להסתפק גם בתעודה גמולוגית שחתומה על ידי גמולוג מטעם בית העסק.

אל תרכשו יהלומים בלי תעודה גמולוגית. התעודה הזו מוכיחה את הערך של היהלומים בעת הקניה, וכמובן במידה ותרצו למכור אותם בהמשך, ולכן יהלומים שמגיעים עם תעודה גמולוגית ממכון מוכר ערכם גבוה יותר!

אודות המחבר

השארת תגובה