מדריך תחזוק טבעות יהלומים

תכשיטי יהלומים הם תכשיטים מדהימים, נוצצים ומבריקים, אבל כדי להשאיר אותם כאלה יש לדאוג לתחזוק קבוע. יהלומים מתכסים בשכבת שומן (בעיקר מהאצבעות שלנו), וכן חשופים ללכלוכים אחרים במהלך היומיום שלנו. לכן, חשוב לדאוג לניקוי באופן קבוע, והמדריך הבא יבהיר לכם מה לעשות.

השיטה הפשוטה: מים עם סבון

שיטה ביתית פשוטה ביותר היא השיטה הבאה: קחו קערה קטנה, והשפריצו מעט סבון כלים בפנים. הסבון צריך להיות סבון כלים עדין, רצוי כזה המורכב מרכיבים טבעיים כדי לא לפגוע ביהלום עם כימיקלים. הימנעו משימוש בסבון שמכיל חומרים האמורים להעניק לחות, שכן זה לא טוב ליהלום. את הקערה מלאו במים חמימים, וערבבו.

הניחו את הטבעת בפנים למשך 15 דקות, כך שתיספג במי הסבון. לאחר מכן שטפו במים פושרים, וקחו מברשת שיניים נקיה. בעזרתה הברישו את הטבעת מהלכלוך. חשוב לבחור במברשת רכה ונקיה, ולהבריש בעדינות במקומות שקשה להגיע אליהם. שטפו את הטבעת במים קרים, והניחו להתייבש על נייר סופג או מטלית יבשה.

השיטה המקצועית: מכונת אולטרה-סוניק

אם אתם מעוניינים בשיטה יותר מקצועית ומקיפה, ניתן להשתמש במכונת אולטרה סוניק לניקוי תכשיטים. ניתן לרכוש מכונה הביתה – כמו המכונה הבאה לניקוי יהלומים, שהיא מכונה קטנה שמאפשרת ניקיון מקיף לתכשיטים במספר דקות. מדובר על מכונות עם מחירים נוחים, והן מזכירות את המכשירים שאפשר למצוא בחנויות התכשיטים. את המכשיר ממלאים במים ובחומר ניקוי, ומניחים את הטבעת במקום המיועד. לאחר דקה-שתיים תוכלו להוציא טבעת נקיה.

המכשיר משתמש במים ויוצר גלי אולטראסוניק שיוצרים בועות בלחץ גבוה, שמסירים לכלוך. הגלים האלו מנקים את התכשיטים ומסירים שומן, לכלוך וכתמים, וכן מאפשרים ניקיון גם של מוצרים אחרים כמו משקפיים או שעונים. מדובר על ניקוי עמוק מבלי להשתמש בכימיקלים.

Adoolla Smart Ultrasonic Cleaner Stainless Steel Ultrasound Wave Washing for Jewelry Glasses Ultrasound Bath Machine

אם אתם לא רוצים לרכוש מכונה משלכם, תוכלו לגשת לחנות תכשיטים ולבקש ניקוי בעבור תשלום.

תדירות הניקיון

אם אתם רוצים לשמור על הניצוץ הקבוע, חשוב לנקות את הטבעת פעם בשבוע באופן ביתי, מה שצריך להספיק על מנת למנוע הצטברות שומן על היהלום. בכל מקרה, רצוי לקחת את הטבעת למקום מקצועי פעם-פעמיים בשנה. אם אתם עושים הרבה ספורט, מבשלים הרבה או עוסקים בפעילויות בידיים שחושפות את היהלום ליותר לכלוך מהנורמה, רצוי לנקות אפילו יותר – כדי לשמור על הניצוץ!

אודות המחבר

השארת תגובה