המדריך השלם: איך לבחור את טבעת האירוסין המושלמת

מתכוונים להציע נישואין? אין ספק שאתם עומדים מול אחת הבחירות הקשות – בחירת טבעת האירוסין. המדריך הבא יעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, שתגרום לה להגיד "כן!" בלי למצמץ!

התקציב

הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא לקבוע את התקציב. אל תקפצו מעל הפופיק, ובחרו בטבעת שתוכלו לממן. רוב מציעי הנישואין הם צעירים שעוד לא חסכו מספיק כסף, ואין טעם לקחת הלוואות ולהיכנס חובות בגלל טבעת אירוסין! רכשו טבעת נחמדה ויפה שתוכלו להרשות לעצמכם. בסופו של דבר, הדבר החשוב הוא שתבלו את כל חייכם יחד, ולא כמה אלפים הוצאתם על הטבעת. 

הסטייל

יותר חשוב מהתקציב הוא סטייל הטבעת. אין ספק שאתם רוצים לקלוע לטעמה של האישה לעתיד; חלק מהגברים יודעים בדיוק מה הסטייל של האישה, אבל לחלק אין מושג, וזה בסדר. שוחחו בחשאיות עם חברה קרובה והזמינו אותה לראות אתכם טבעות. חשבו על בת הזוג, ונסו לחשוב האם היא אוהבת למשוך תשומת לב, האם התכשיטים שלה בולטים וגדולים, או דווקא להפך – אולי היא מעדיפה תכשיטים צנועים וקלאסיים? האם היא מעדיפה תכשיטי זהב, או דווקא כסף? השאלות האלו יעזרו לכם לבחור את הטבעת הנכונה. 

המידה

אתם יורדים על ברך אחת, מציעים אירוסין, מקבלים את ה"כן" ומנסים להשחיל את הטבעת שבחרתם בקפידה – ואופס, היא קטנה מדי? לא נעים בכלל. אמנם מידה היא לא הכי קריטית (כי תמיד אפשר להתאים אותה לאחר ההצעה), עדיין כדאי להגיע כמה שיותר קרוב. "גנבו" טבעת של בת הזוג וקחו אותה יחד אתכם לחנות התכשיטים, כדי להראות לצורף את המידה. חשוב לא לבחור בטבעת שהיא עונדת המון (היא תשים לב), אבל גם לא אחת שבחיים לא ראיתם אותה עליה (כי אולי היא בכלל לא מתאימה!)

הטבעת עצמה 

עכשיו הגענו לשלב החשוב ביותר – הטבעת! כשבוחרים טבעת יש יותר פקטורים משאתם אולי חושבים. כשאתם בוחרים טבעת אתם צריכים להחליט על 4 דברים עיקריים:

  • היהלום עצמו – איכות היהלום משתנה משמעותית מיהלום ליהלום, ונקבעת על פי ארבעת ה-C – קראט, חיתוך, צבע וצלילות. ככל שהקראט גדול יותר, החיתוך מושלם, הצבע לבן והצלילות גבוהה, כך היהלום יקר יותר. המאמר הזה יעזור לכם להבין טוב יותר על מה צריך להסתכל.
  • חיתוך היהלום – דבר שני הוא חיתוך היהלום. ליהלומים חיתוכים שונים – מהחיתוך העגול המוכר ביותר, ועד חיתוך נסיכה, מרקיזה, אשר, טיפה ועוד ועוד. החיתוכים משתנים זה בזה בצורה בה הם מחזירים אור, ולכל חיתוך ניצוץ ייחודי.
  • צורת שיבוץ היהלומים – דבר שלישי הוא השיבוץ עצמו. גם כאן יש כל מיני אופציות – משיבוץ קלאסי (יהלום במרכז הטבעת), דרך שיבוץ Halo (יהלום במרכז המוקף ביהלומים קטנים), ועד שיבוץ 3 יהלומים (יהלום גדול ומשני צידיו שני יהלומים בינוניים). המאמר יעזור לכם להבין טוב יותר.
  • המתכת – גם המתכת של הטבעת עצמה משחקת תפקיד. חלק מהבנות מעדיפות זהב צהוב, חלקן יעדיפו זהב לבן, ובין לבין יש גם זהב ורוד, פלטינום וכסף. המתכות משתנות זו מזו במחיר, בצבע, בעמידות ובאיכות. 

אודות המחבר

השארת תגובה