הגודל קובע? כמה קראט צריך לשקול יהלום בטבעת אירוסים

התשובה המרגיזה לשאלה הזאת, כמו התשובה להרבה שאלות, היא – תלוי. הקראט של היהלום הוא למעשה גודלו, ומכאן כי יש קשר ישיר לתקציב. לכן, לשאול "כמה קראט בטבעת" זה כמו לשאול "כמה כסף להשקיע על הטבעת" – וזו אכן שאלה מאתגרת.

קל לנו מאוד להישאב לטבעות היוקרתיות מאוד, ואנחנו עשויים להוציא הרבה יותר כסף ממה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו. נכון, אנחנו רוצים שהאישה לעתיד תקבל את היהלום הצלול ביותר, הגדול ביותר והיפה ביותר – אבל באיזה מחיר? תאמינו לנו, האישה לא תעריך בחור שנקלע לחובות רק בגלל טבעת האירוסים (לא, זה לא רומנטי…)

בכל זאת, כדי לענות על השאלה אנחנו צריכים להבין מהו למעשה הקראט? קראט הוא חלק מארבעת ה-C של היהלום, ומשמעותו למעשה משקל היהלום. לכן, ככל שהוא גדול יותר – כך היהלום גדול יותר. יהלומים קטנים המשובצים בטבעת נמדדים בדרך כלל בשיטת הנקודות – מאה נקודות הן קראט אחד (שמשקלו בערך 0.2 גרם). יהלום של קראט שלם אחד הוא יהלום יקר במיוחד, ויעלה הרבה למעלה מ-10,000 שקלים. ברגע שתרדו קצת מהשאיפה הזאת לקראט שלם, תגלו שהמחירים יורדים משמעותית והופכים ידידותיים יותר – וההבדל לאו דווקא מורגש – יהלום בגודל חצי קראט הוא לחלוטין מספק!

למעשה, היום פחות חשוב כמה קראט היהלום – לפעמים עדיף יהלום איכותי יותר על גבי יהלום גדול יותר. יהלום מלוטש כראוי, צלול, משובץ נפלא עם חיתוך יוקרתי נחשב יותר מאשר יהלום גדול וחסר ייחוד. לכן, מעבר לקראט, חשוב לקחת בחשבון – שוב – את ארבעת ה-C. בנוסף, ניתן לייצר אשליה של קראט גדול כאשר למעשה מדובר על יהלום בגודל חצי קראט ומסביבו שיבוצים של יהלומים קטנים (חיתוך Halo).

לסיכום, כשאתם בוחרים טבעת, חשוב להתחשב גם בסטייל של האישה העתידית, וגם במצביכם הכלכלי. הסתכלו בסוגים השונים, ובחרו את היהלום שיתאים בדיוק לה – ותמיד זכרו שגודל לא קובע!


אודות המחבר

השארת תגובה